1474742022

سیستم وای‌فای مش با سرعت سه گیگابیت

شرکت «نت‌گیر» از یک سیستم ترکیبی وای‌فای مش (Wi-Fi Mesh) پرقدرت به نام Orbi رونمایی کرد. این سیستم شامل دو دستگاه یکی به عنوان روتر و دیگری به عنوان ماهواره است که روتر به اینترنت وصل می‌شود و به طور اختصاصی یک شبکه بی‌سیم با ماهواره ایجاد می‌کند.

دستگاه‌های کلاینت می‌توانند به روتر یا ماهواره وصل شوند. در حقیقت، وای‌فای مش یک روتر و یک توسعه‌دهنده با یکدیگر سازگار هستند که می‌خواهند محدوده پوشش‌دهی بزرگ‌تری در ساختمان ایجاد کنند. سیستم Orbi نت‌گیر سه‌بانده و در رده AC3000 است. هر دو دستگاه این سیستم از یک ارتباط MIMO 4×۴ روی فرکانس پنج گیگاهرتز با استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac برای ارتباط با یکدیگر و یک لینک ارتباطی MIMO 2×۲ با سرعت ۱۲۰۰ مگابیت روی هر دو فرکانس ۲.۴ و پنج گیگاهرتز برای کلاینت‌ها بهره می‌برند. مزیت این سیستم سازگاری و تعادل ترافیکی کامل میان روتر و ماهواره است تا کاربران درگیر مشکلات ارتباطی میان دو روتر یا یک روتر و یک توسعه‌دهنده نشوند.

روتر از یک کلید Sync، سه درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی و یک درگاه WAN برای اینترنت، یک درگاه USB 2.0 و کلید ریست و روشن/ خاموش بهره می‌برد. دستگاه ماهواره نیز همین درگاه‌های ارتباطی را دارد، با این تفاوت که چهار درگاه شبکه اترنت یک گیگابیتی در اختیار کاربران است. قیمت اعلام‌شده برای این سیستم ۴۰۰ دلار است و از ماه میلادی آینده وارد بازار می‌شود. هر کدام از قطعات این سیستم نیز به طور جداگانه ۲۵۰ دلار به فروش می‌رسند.

///////جای تست منبع


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *