photo_2016-03-18_13-14-02

با اپلیکیشن واقعیت مجازی دیگران را در مکان‌های خیالی ملاقات کنید

در کنار تن پوش‎های مجهز به انواع سنسورها، یکی از اصلی‎ترین تجهيزاتی که جای آن در دنیای واقعیت مجازی همچنان خالی است امکان به اشتراک گذاشتن این تجربه با دیگران است. حالا یک اپلیکیشن جدید به نام vTime قصد دارد با اختصاص دادن یک چهره شبیه‌سازی شده به هر یک از کاربران در محیط واقعیت مجازی که می‎تواند با سایر کاراکترهای موجود در محیط‎های مجازی تعامل برقرار کرده و با آنها به گفتگو بپردازد، این کمبود را جبران کند.

تمام چیزی که شما برای مشارکت در یک گفتگوی واقعیت مجازی vTime به آن نیاز دارید، یک تلفن هوشمند و هدست Gear VR سامسونگ یا یک دستگاه Cardboard گوگل است.

محیط‎های نمایش داده شده به نسبت آن چیزی که ما قبلا از دنیای واقعیت مجازی مشاهده کرده‎ایم نسبتا ساده‎تر است، اما به عنوان یک اپلیکیشن موبایل که برای جلسات و ملاقات‎های مجازی در نظر گرفته شده است، ویدیوی نمایشی معرفی آن جالب توجه به نظر می‎رسد. در هر یک از محیط‎های خیالی در نظر گرفته شده تا چهار کاربر می‎توانند در این دنیای شبیه سازی شده با یکدیگر ملاقات داشته باشند. این محیط‎ها شامل یک دوره همی‎ دسته جمعی کنار آتش در قطب شمال، یک مهمانی شام در پاریس، یک نشست در محیط جنگلی، یک هواپيمای جت خصوصی، دکل معلق کوه نوردی، یک ساحل گرمسیری و حتی یک جلسه تشکیل شده در ایستگاه فضايی خارج از جو زمین است.

اگر چه هنوز امکان آزمايش عملی این اپلیکیشن برای ما فراهم نشده است، اما اگر نحوه تعامل در دنیای واقعیت مجازی به همان شکلی باشد که در ویدیوی دمو نشان داده می‎شود، ساخت چنین اپلیکیشنی به نوبه خود شاهکار محسوب مي‎شود. تصور کنید روزی این توانایی را داشته باشید که از اتاق خوابگاه دانشگاه خود در یک محیط مجازی با والدین خود ملاقات رو در رو داشته باشید یا تنها با پوشیدن یک هدست واقعیت مجازی با دوستان خود که هر کدام در گوشه‎ای از این کره خاکی زندگی می‎کنند، یک سفر کوتاه دسته جمعی به پاریس را ترتیب دهید.

مطمئنا گرافیک به کار رفته در این پروژه چندان واقعی به نظر نمی‎رسد، اما نباید فراموش کرد كه vTime هنوز روزهای نخستين خود را سپری می‎کند. هنوز تا ساخت و توسعه یک نسخه از یک محیط زندگی ثانویه طبیعی به وسیله فناوری واقعیت مجازی زمان زیادی باقی است.

نسخه Gear VR این اپلیکیشن در ماه دسامبر گذشته عرضه شد، اما حالا این شرکت با فراهم کردن امکان دسترسی به نسخه Cardboard گوگل این اپلیکیشن طیف مخاطبین خود را گسترش داده است. اگر چه بهترین روش استفاده از این اپلیکیشن از طریق دستگاه‎های واقعیت مجازی اعلام شده در بالا است، اما شما می‎توانید به تنهایی با تلفن هوشمند خود نیز از آن استفاده کنید، البته تلفن‎های هوشمند قابل استفاده نیز به یک فهرست متشکل از دستگاه‎ها نکسوس، سامسونگ، ال‎جی و اچ‎تی‎سی محدود می‎شود.

///////جای تست منبع


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *