انتشار نسخه نهایی iOS7.1

سرانجام بعد از مدت ها انتظار انتشار iOS7.1، اپل روز گذشته این نسخه از iOS که اولین آپدیت اساسی iOS7 محسوب می گردد را منتشر کرد. از مهم ترین ویژگی های این نسخه از iOS اضافه شدن قابلیت CarPlay که پیش از این درباره آن صحبت کرده بودیم و همینطور بهبود سرعت در iPhone 4 و بهبود کارایی سیری، بهبود Touch ID، بهبود سرعت کلی گوشی و … اشاره کرد.

اما یکی از نکاتی که شاید برای افرادی که آی‌دیوایس خود را جیل‌بریک کرده‌اند مهم باشد این است که اگر به این نسخه از iOS آپدیت شوید دیگر تا اطلاع ثانوی دستگاه خود را جیل‌بریک نمی‌توانید کنید زیر اپل حفره‌ای که از طریق آن جیل‌بریک انجام می‌شد را بسته است. اما این نسخه از iOS ویژگی‌های جدید و جالب دیگری در خود قرار داده که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :‌

– بهبود کارایی و اضافه شدن امکانات iTunes Match

– اضافه شدن قابلیت HDR به صورت خودکار بر روی iPhone 5s

– هماهنگ شدن نمایش میسد فیس‌تایم‌ها در دستگاه‌های دیگر به طوریکه اگر در یک دستگاه خود تماس فیس‌تایم از دست‌رفته را مشاهده کنید دیگر در دستگاه‌های دیگر آن تماس به نمایش در نخواهد آمد.

– بهبود کارایی و تشخیص Touch ID

– اگر دکمه هوم را طولانی‌تر نگه دارید سیری نیز طولانی‌تر به صحبت‌های شما گوش‌ می‌دهد. در واقع این کمک می‌کند تا وقایع طولانی را راحت‌تر در کلندر خود ثبت نمایید.

– افزایش سرعت در iPhone 4

– تغییر ظاهری بخش پاسخ به تماس‌های دریافتی

همینطور گفته شده است که اپل در این نسخه مشکلی که در بعضی از آیفون ها وجود داشت و گوشی به صورت رندوم و اتفاقی با نمایش یک صفحه آبی ریست می‌شد را برطرف کرده است.

اما اگر دستگاه خود را جیل‌بریک نکرده‌اید برای آپدیت به این نسخه کافی است از منوی Setting وارد بخش General شده و در بخش Software Update نسخه جدید iOS را دریافت نمایید.‌

آیا شما هم به این نسخه از iOS آپدیت کرده‌اید؟ چه تجربه‌ای از iOS7.1 داشته‌اید؟

///////جای تست منبع


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *